پنج ماه زمانی بود که اردوگاه اپوزیسیون سر در گم و آشفته به یک مستند فقط 30 دقیقه ای واکنش نشان دهد، واکنش هایی که گاه خشم آلود و بیشتر مضحک بودند.

رادیو زمانه 20 خرداد 1390: یک فیلم اطلاعاتی جمهوری اسلامی ظاهر شده است و ادعاهایی را مطرح می کند.
مصاحبه بنی صدر با رادیو زمانه : آقای مدحی آنها را دست انداخته  و به بازی گرفته است. 
رادیو فردا 20/3/1390 :اینها اینقدر احمقند که این بساط را در دنیا راه می اندازند و با گردن شکسته از همه جا می آیند بیرون و حیثیت اپوزیسیون را بردند.


واکنش تلویزیون های ضد انقلاب درباره الماسی برای فریب: اینها حیثیت اپوزیسیون را برده اند . ببینید اپوزیسیون پس از 32 سال چطور پخش و پلا و بی ارزش شده است.

واکنش رادیو های ضد انقلاب درباره الماسی برای فریب: سازمان اطلاعات  امنیتی اسلامی بسیار  نیرومند است و اپوزیسیون نباید بهای کمی به او بدهد. ما در این  30 سال  نشانی از یک پیدایش اپوزیسیون ماندگار و توانا نمی بینیم و شور بختا که با مخالفینی روبرو هستیم  که نتوانست خود از گزند نفوذ عوامل جمهوری اسلامی کنار بماند.

مستند "روزهای پس از الماس" چهارشنبه شب از شبكه سوم سیما پخش شد. متن این مستند بدین شرح است:

پنج ماه زمانی بود که اردوگاه اپوزیسیون سر در گم و آشفته به یک مستند فقط 30 دقیقه ای واکنش نشان دهد، واکنش هایی که گاه خشم آلود و بیشتر مضحک بودند.

رادیو زمانه 20 خرداد 1390: یک فیلم اطلاعاتی جمهوری اسلامی ظاهر شده است و ادعاهایی را مطرح می کند.
مصاحبه بنی صدر با رادیو زمانه : آقای مدحی آنها را دست انداخته  و به بازی گرفته است. 
رادیو فردا 20/3/1390 :اینها اینقدر احمقند که این بساط را در دنیا راه می اندازند و با گردن شکسته از همه جا می آیند بیرون و حیثیت اپوزیسیون را بردند.


واکنش تلویزیون های ضد انقلاب درباره الماسی برای فریب: اینها حیثیت اپوزیسیون را برده اند . ببینید اپوزیسیون پس از 32 سال چطور پخش و پلا و بی ارزش شده است.

واکنش رادیو های ضد انقلاب درباره الماسی برای فریب: سازمان اطلاعات  امنیتی اسلامی بسیار  نیرومند است و اپوزیسیون نباید بهای کمی به او بدهد. ما در این  30 سال  نشانی از یک پیدایش اپوزیسیون ماندگار و توانا نمی بینیم و شور بختا که با مخالفینی روبرو هستیم  که نتوانست خود از گزند نفوذ عوامل جمهوری اسلامی کنار بماند.    
 
البته به راحتی از کنار صدای شکست خورده نوری زاد نمی توان گذشت؛

صدای نوری زاده(با حالت گریه): اصلا باورم نمی شه

حالا پس از این روزهای تلخ برای لژ نشین های شکست خورده ، واشنگتن ، تلاویو زمان آن رسیده تا وعده الماسی برای فریب محقق شود و بخش های کوچکی از اطلاعات به دست آمده در این پروژه و نحوه اجرای آن افشا شود و مستند روزهای پس از الماس مروری است بر آنچه که در این مدت چند ماهه در این لژ ها گذشت. 
**  روزهای پس از الماس

در برنامه تلویزیونی "ما هستیم" نوری زاده خطاب به شهرام همایون می گوید:

نوری زاده: "درود بر شما شهرام همایون عزیزم"

شهرام همایون با خنده پاسخ می دهد: "خب شما هم این فیلم را دیدی؟"

نوری زاده با صدای شکست خورده: "بله"

از این شیپور در این مستند نواهایی نواخته شده که این مدت برای تحویل اسناد آن بسیار ناچیز به نظر می رسد؛ محمدرضا مدحی برای اولین بار در این اتاق حرفهایی را زد که حالا بخش های دیگری را قصد دارد بازگو کند.

و امروز اینجا همان اتاق معروف است، با دکوراسیون کابوس گونه و گیج کننده برای دشمن و پیروزمندانه برای خودی

گفتگوی نوری زاده با بی بی سی مورخ 16/4/1390 : من تصور می کنم مدحی هنوز در تایلنده، آن فیلم و آن اتاق و آن دکوراسیون در تایلنده، آخه یک حسی خدا به شما داده، دکوراسیون رو نگاه کن، اون مبلمان، آقای مدحی را، ‌کسانی دیگری که آنجا رفته اند دیده اند، من اعتقاد دارم آن فیلمی که گرفته اند، ‌در  ایران گرفته نشده، آن فیلم به نظر من در ازمیر ترکیه گرفته شده ...

ویژه برنامه صدای امریکا در مستند الماسی برای فریب/ نوری زاده: من اعتقاد دارم آن فیلم در ایران گرفته نشده و در ازمیر ترکیه است

گفتگوی نوری زاده با تلویزیون سلطنت طلب/ شهرام همایون: فضای خانه ای که دارد در آن صحبت می کند به نظر نمی رسد فضای یک خانه ایرانی باشد

نوری زاده: آقای همایون این خانه به طور قطع در بانکوک است

تهران. پائیز 1390 / مدحی: قبلا هم با شما صحبت کردم نمی دانم الان اینجا ازمیر است؛ مالزیه، ‌تایلنده، ترکیه است، ایران؟ تهرانه؟ هرکجا هست بعدا معلوم می شود کجاست کدام خیابان است، کدام کوچه، ‌کدام پلاک؟ حالا بحث این جداست. هر کس هر جور دوست دارد فرض کند

مهم نیست که محمدرضا مدحی الان کجاست! چرا که او در ادامه خواهد گفت که در این روزهای پس از الماس فریب، واکنش هایی که شاهدش بوده است چگونه ارزیابی می کند...

مدحی: در این مدت پس از پخش فیلم الماسی برای فریب بازتابی که در خارج از کشور داشته من خیلی وقت گذاشتم. مطالبی که نوشتم، پاسخ های احمقانه و بی جایی که دادند ضد و نقیض هایی که داشته اند، حرف هایی که با مستنداتی که ما داریم کذب محض آورده اند.

روایت تناقض ضد انقلاب حکایت از این سند مثنوی هفتاد من دارد که تا درون کاخ سفید هم کشیده شده است. زمانی كه امریكایی ها گفتند هیچ ارتباطی با مدحی نداشتند و حتی اسم او را هم نشنیده اند.

مدحی درباره فیلمی كه پاییز 90 از بی بی سی پخش شده، اینگونه می گوید: در فیلمی كه بی بی سی پخش می كند در قسمت اول آلمان است و من ان صحبت ها را كرده ام و خیلی صحبت های دیگر هم كرده ام كه دلایل منطقی و اطلاعاتی خودش را دارد.


تصاویری ضبط شده از حضور مدحی در آمریكا پخش می شود. مدحی درباره این تصاویر می گوید: در قسمت دوم فیلم چرا نگفتند آنجا كجاست؟ چرا پنهان می كنند؟ من می خواهم ببینم آن محل دوم كه نشان می دهند كدام هتل و در كدام كشور واقع شده است؟ این مشخص است كه آمریكا ست و جای دیگری نیست. این همان سفری است كه از سعودی به آمریكا رفتم.

حالا اگر سند اثر انگشت ورود مدحی به ساختمان یك مركز لابی سیاسی در خیابان منتهی به كنگره آمریكا برای حضور مدحی به خاك امریكا كفایت نكند، اعترافات تلویزیون وابسته شان را چگونه انكار می كنند؟

مدحی: آمریكایی ها تكذیب می كنند هرگونه دیدار با من را. در همان صدای امریكا امیر فرشاد ابراهیمی تایید می كند دیدار من را با افسران آمریكایی.

تلویزیون صدای آمریكا/ امیر فرشاد ابراهیمی: از طرف وزارت امور خارجه برای دعوت از مدحی به بانكوك رفته بودم. من با مسئولین ذیربط وزارت امورخارجه امریكا عنوان و گذشته وی را در میان گذاشتم و متعاقب آن من طبق وظیفه ای كه در كمیته نجات داشتم از طرف وزارت امور خارجه امریكا به بانكوك رفتم و 9 و نیم الی 10 صبح من و مدحی در سفارت آمریكا بودیم تا پاسی از شب. در جمع بندی آخر مسوول امنیتی از مدحی خواست و گفت كه امكانات به شما می دهیم.

خبرنگار صدای آمریكا خطاب به ابراهیمی: چه كسی از شما خواست كه به تایلند بروی برای دیدار ایشان؟

امیر فرشاد ابراهیمی: به طور مشخص كمیته نجات كه زیر نظر وزارت امور خارجه آمریكاست.

مدحی: یكسری اطلاعات را به من داد، سندی داریم كه دست خط خودش هست و او اطلاعات مهمی را به من داد و اصرار كرد كه این مساله امانت بماند.

البته توقعی نیست كه هیلاری كلینتون حالا دیدارش را با مدحی تایید كند. چرا كه این اولین بار نبوده است كه آمریكایی ها پس از شكست و رو شدن اسناد دیدارهایشان برای كارشكنی علیه دولت ایران، آن را كتمان می كنند.

اما این اسناد و اظهارات آنقدر متقن و مبین هست كه حاشا پذیر نباشد. اوج این تبری جستن ها و فرار كردن از ارتباط با مدحی زمانی مضحك تر می شود كه علیرضا نوری زاده این اظهارات را كتمان می كند.

علیرضا نوری زاده: اسنادی كه برای من فرستاده بلافاصله با جمال نگاه كردیم و دیدیم كه تمام این اسناد جعلی است. من هم دیدم اصلا حرفی نمانده. باور نمی كنید كه من به اندازه 200سند از او دارم كه 199سند آن جعلی است و خودش درست كرده است. حتی من در روزنامه آنها را چاپ نكرده ام. بالاخره من هم عمری روزنامه نگار بودم و فرق سند جعلی و درست را می دانم. شما از من ندیدید كه یك سند مدحی را اینجا اعلام كنم یا به چاپ برسانم .حالا اینقدر این مساله جالب است و ادامه دارد.

مدحی: نوری زاده كنفرانس می گذارد و اعلام می كند مدحی دریای اطلاعات است.

نوری زاده در سمینار: من كه بچه نیستم و بعد از این همه سال صدها نوشته رفته ام و اعتبارش را چند جا داده ام و تایید كرده اند. مدحی دریای اطلاعات است.

مدحی: یكی از نكات مضحك در صحبت های نوری زاده این است كه می گوید من یك ماه اول او را دیده ام و با او صحبت كرده ام و دیگر ارتباطم با آنها قطع شده است. نوری زاده كسی است كه یك خلاء داشت. یكسال با من ارتباط دارد و حالا می گوید من 13سال است كه او را می شناسم.

نوری زاده در سمینار: آدمهای منافع من در درون دستگاه های ایران هستند.ما بدون آنها نمی توانستیم كاری انجام بدهیم. محقق من برایم یك ایمیل فرستاد و از وسط قلب امنیت ایران فاش كرد برای من. الان با ماست یك محقق به نام محمد رضا مدحی.

مدحی: نوری زاده من را تایید می كند و به چند سرویس گارانتی می دهد كه 13 سال است من را می شناسد. از طرف دیگر می گوید من نمی خواستم با تو حرف بزنم. از سوی دیگر در پایان سال 2010 كه فایل صوتی آن هم موجود است می گوید از خدا خواسته بودم. من می پرسم راست می گویید؟ می گوید الهی بمیرم یا بچه هایم بمیرند اگر دروغ بگویم.

نوری زاده: الان جمال قطع كرد كه عكس تورو دیدم و گفتم خدایا میشه الان باهاش تماس بگیرم؟

تلویزیون دولتی انگلیس یعنی بی بی سی هم كه 72 ساعت نخست در پخش الماسی برای فریب سكوت پیشه كرده بود با نمایش دادن چند تصویر سعی كرد تا آنگونه القا كند كه مدحی قصد پناهندگی داشته و در بین ضد انقلاب نفوذ نكرده است.

او برای پناهنده شدن و یا حتی ویزا گرفتن در این كشورها مشكل داشته است اما خود مدحی این تصاویر را اینگونه پاسخ می دهد:

مدحی: می گویند كه ایشان به دنبال پناهندگی بوده است و ما دو سند محكم برای این امر داریم كه اولی این است كه من وقتی به آلمان میرفتم با وجود اینكه دارای ویزای شینگن هستم و شما این را میبینید اما در برگه ی ورود سیاسی ام مهر ورود به كشور المان میخورد برای من و وقتی وارد میشویم به آنجا استاندار مونیخ از بنده تقاضا میكند كه ما پناهنده شویم و من نمی پذیریم و میگوید پس جونت در خطر است و از من امضا میگیرد كه متن آن هست، تصویر هست، امضای من و مسئول مربوطه و مهر آن. كشور آلمان بر اساس چه مناسبتی با وجود داشتن پاسپورت و ویزای شینگن و دارای ارتباط در ورقه سیاسی من، به من و همراهانم مهر میزند نه به ویزای من ، آیا این غیر از این پیام دارد كه می خواهد ما یك همكاری گسترده داشته باشیم؟ رابطه پنهانی و سیاسی؛ آیا ادله ای غیر از این دارد؟ و این جواب پناهندگی است. و باز صوت مهرداد خوانساری را داریم كه از من می خواهد با خانواده و همراهانم در فرانسه اقامت و زندگی كنم.

فایل صوتی ارتباط تلفنی خوانساری و مدحی:

خوانساری: شما را بیاوریم با خانواده تا در فرانسه مستقر كنیم و از شما محافظت كنیم.
مدحی: آن موقع میگویند حرف آمریكایی ها و انگلیسی ها و فرانسوی ها را می زند، من از آنجا نگرانم.

پاسخی كه مدارك و مستندات هم آن را تایید میكند این برگه ورود مدحی به خاك آلمان است. او دارای ویزای شینگن بوده و نیازی به اجازه ورود دیگری نداشته ولی از وی خواسته میشود تا برگه ی پناهندگی را امضا كند تا از آن كشور خارج نشود.
امتناع مدحی ازامضای پناهندگی و پذیرفتن مسئولیت جانی خود و خانواده اش كه در این سند به روشنی مشهود است و حكمی شد بر اخراج وی از آلمان  و ساخته شدن همین تصاویر .

مدحی: با این وجود من از 1/12/2000 یعنی تقریبا 13 روز بعد از آلمان خارج می شوم، با یك ساعت و 45 دقیقه تاخیر در پرواز

در اقدامی دیگر شبكه ی بی بی سی سفارش خارجی سرویس امنیت انگلیس MI6  ودستور  MI5  بخش داخلی آن ، نوری زاده به استودیو بی بی سی فارسی خوانده می شود تا با بازی گرفتن این مهره سوخته لا اقل مقداری آب رفته به جوی باز گردد.

مجری بی بی سی خطاب به نوری زاده: آقای نوری زاده، با آقای مدحی دیدم مصاحبه تلفنی بود و صحبت كردید و هندوانه زیر بغل او گذاشتید.

نوری زاده: شدید ...

البته MI6 بعد از این فضاحت مجداد نوری زاده را مامور تشكیل كنفرانسی دیگر در 18 دسامبر مغایر با 27 آذر سال جاری میكند تا با گرد هم آوردن سران ضد انقلاب اعم از سلطنت طلبان ، گروه های كومونیست و گروه های اختلاف افكن به اصطلاح قومی به مباحثی نظیر ایجاد شبكه های شبهه و اختلاف در مسائل داخلی و روز بپردازند و ضمن آن كمك های خارجی را تجمیع كنند اما باید صبر كرد و دید آیا افرادی نظیر مدحی باز هم از این جلسه ها خواهند گفت یا خیر ؟

كمی آن طرف تر امیرحسین جهان شاهی و مهرداد خوانساری تا دو هفته به تلفن های خود پاسخ نمی دهد مگر تلفن هایی كه با خط سبزشان كه فقط مشاور امنیتی تل آویو با آن تماس میگیرند تا شاید راه نجاتی از انتقاد های هم سفرگان حاصل شود.

امیر حسین جهان شاهی: سردار مدحی مثل تمام كسانی كه از داخل حكومت به ما وصل میشوند امتحانات لازم را برای اینكه ما مطمئن شویم این اشخاص 1. جاسوس حكومت نیستند 2. امكاناتی كه میگویند در دسترس دارند از آنان انجام شده . بنابراین امروز به طور روشن میگویم سردار مدحی را ما به عنوان یك عنصر نفوذی یا جاسوس حكومت اسلامی نمیشناسیم .


مدحی: مجموعه ای كه جمع شدند برای بر اندازی نظام تمام تست هایی كه لازم است روی من انجام دادند و من تمام این تست ها را پاس كردم.

پس از چند روز، كنفرانس مطبوعاتی برگزار می شود بدون آنكه حرف جدیدی در آن زده شود و البته اینبار هم "اختی آنوس " یعنی این زن حضور دارد، فردی كه دارای این فایل صوتی است:

صدای مدحی: سلام خانم اختانس

اختانس: سلام

مدحی: خانم اختانس لطفا تصاویر دوربین نیکارو و لموند که لحظه ای دست دادن من با آقای جهانشاهی را دارند می خوام.

اختانس: من همه چیز را به ایمیل شما امروز در 40 دقیقه آینده ارسال می کنم،‌ تصویر بردار داره ویرایش فیلم را تمام می کند.

این زن رابط سازمان جاسوسی موساد با جهانشاهی و در عین حال افسر اطلاعاتی این سازمان است که مستقر در پاریس می باشد. جهانشاهی و خوانساری در مشاوره های چند روزه خود با آند و اختانس تنها توانسته اند این پاسخ ها را ارائه دهند.

مدحی: از جمله مواردی که می توان گفت خانمی است که اختانس صدایش می کنند، افسر اطلاعاتی اسرائیل که شما این را دو جا می بینید ، یکی در پاریس یکی در کنفرانسی که امیرحسین جهانشاهی و مهرداد خوانساری در لندن گذاشته اند. این خانم اونجا هست، به عنوان یک نمونه بارز

البته جای تعجب ندارد که این 2 نفر چنین پاسخ هایی را در برابر فضاحت به بار آمده ارائه کنند چراکه پروژه الماسی برای فریب آنقدر پیچیده بود که خود خوانساری ناخواسته به بازیگر عملیات نجات خانواده مدحی تبدیل شد

مدحی: ما از روزها قبل مدیریت کردیم، مهرداد خوانساری همراه من را با صحبت هایش راضی کرده که اینها برگردند ایران.

صدای مدحی: شما می خواستی با خانم من صحبت کنی که یه چیزایی بگی درسته؟
صدای خوانساری: بذارید فردا شب، چون الان دیگه یه خورده یادم رفته ، انقدر خسته ام
صدای مدحی: همین قضیه که اینجا ناامنه و دیگه نمی تونه بمونه و این صحبت ها دیگه ...

عملیات نجات اینگونه با بازی خوردن این افراد شکل می گیرد

مدحی: به دست خود همین افراد کاری می کنیم، مدیریتی انجام می دهیم که همراه من را راضی کند که برگردد ایران

صدای همسر مدحی: سلام علیکم
صدای خوانساری: سلام، فقط می خواستم تاکید کنم که صحبت هایی که ما اخیرا داشتیم با سردار راجع به این ماجراهایی که هست خیلی همه ما نگران وضع شما هستیم.
صدای مدحی : این قضیه که نباید توی خونه بمونین، این ها را هم توضیح دهید
صدای خوانساری: حرفی که سردار می زند باید در این مرحله جدی تر گرفته شود
صدای همسر مدحی: بله متوجهم

و حالا مدحی از این روزهایش هم می گوید:

مدحی: اینها تا حدی به من تکیه کرده بودند که یک روز قبل از پخش فیلم مستند الماسی برای فریب می آیند اعلامیه می دهند که می خواهند کودتا کنند و روی من تکیه کردند و ما مثلا می خواهیم کودتا کنیم،اغتشاش کنیم و چه کارهای دیگری؛ این در حالی است که که من در کنار همسرم ، مادرم ، خواهرم ، در کنار اینها هستم ، اونا اطلاعیه می دهند که با تکیه به من می خواهند کودتا کنند؛ یک روز قبل از پخش فیلم الماسی برای فریب
چون باور نمی کردند که نظام یک همچنین ضربه مهلکی به آنها بزند ، بعدهم که پیداشون می شود می آیند بحث ربایش من را مطرح می کنند یا تحت فشار قرار دادن خانواده من را، من توی این مدت دخترم را شوهر دادم، همین مدتی که آمدم ایران ، خب این چه ربایشی است من دخترم را شوهر دادم ... یا مثلا خانواده ام تحت فشار است و اینجور حرفها...

و نکته پایانی اینکه چگونه می شود این همه سند و مدرک را غربی ها و بویژه آمریکایی ها فقط با کلمه ای به نام تکذیب پاسخ گویند در حالی که اسناد، تصاویر و مدارک مستدل نشان از ساماندهی ضد انقلاب و گروه های مسلح و تروریست ها در پناه آمریکا و دیگر کشورهای غربی دارد.
ولی در عین حال آنها به خود اجازه می دهند به جای پاسخگویی حقوقی این مدارک با یک پروژه ساختگی، فردی را که با توصیف نزدیکانش قابلیت انجام کارهای روزانه اش را ندارد به عاملیت سناریوی ساختگی ترور سفیر عربستان نسبت دهند...

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

دریافت فایل http://rasekhoon.net/media/download/625902/مستند-پس-از-الماس/


دسته بندی : فیلم و کلیپ ,