شبکه خبری العربیه تاکنون چندین بار با انتشار گزارش هایی مدعی رفتن جوانان ایرانی به عراق برای پیوستن به گروهک "داعش" شده اما هر بار ادعای این شبکه توسط مقامات ایرانی تکذیب شده است.

http://shia-online.ir/upload/article/37530/37530_RYSEGO37_pic.JPG
به گزارش شیعه آنلاین، شبکه خبری "العربیه" وابسته به رژیم آل سعود با انتشار گزارشی مدعی شد که 23 جوان کرد ایرانی به گروهک تروریستی – تکفیری «دولت اسرائیلی عراق و شام»‌ موسوم به "داعش" پیوسته اند.

گفتنی است شبکه "العربیه" در حالی این ادعا را مطرح کرده که می توان دو نکته را از آن استنتاج کرد:

1-    طی چند ماه اخیر اخبار و تصاویر بسیار زیادی وجود داشته که حضور جوانان عربستان سعودی در گروهک "داعش" را اثبات کرده و لذا به نظر می رسد "العربیه" تلاش می کند با انتشار این گزارش به جهانیان بگوید که نه تنها از عربستان جوانانی در گروه تروریستی "داعش" حضور دارند، بلکه ایرانی ها هم در آنجا نیرو دارند!

2-    اما نکته دوم این است که "العربیه" تلاش می کند با این گزارش بین قومیت "کرد" با نظام جمهوری اسلامی ایران فاصله بیاندازد و در واقع کردهای ایران را همفکر "داعش" و مخالف جمهوری اسلامی ایران نشان دهد در حالی که موضع گیری های سه دهه اخیر کردها نسبت به نظام، امر دیگری را نشان می دهد.

در پایان لازم به ذکر است که شبکه خبری العربیه تاکنون چندین بار با انتشار گزارش هایی مدعی رفتن جوانان ایرانی به عراق برای پیوستن به گروهک "داعش" شده اما هر بار ادعای این شبکه توسط مقامات ایرانی تکذیب شده است.

آنها یک بار مدعی شدند که جوانانی از استان سیستان و بلوچستان به عراق رفته اند و یک بار دیگر هم مدعی شدند که جوانانی از استان خوزستان. اما در خبری نیز ادعا کردند که جوانانی از افغانستان و پاکستان از طریق خاک ایرانی وارد عراق شده و به داعش پیوستند.


منبع:شیعه آنلایندسته بندی : اخبار روز ,  سیاسی ,