گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ «خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق در جریان عملیات آزادسازی تکریت مرکز استان صلاح‌الدین عراق از یکی از مجاهدان عراقی هدیه جالبی دریافت کرد.

وزیر دفاع عراق که سنی مذهب است هفته گذشته به منظور نظارت بر روند عملیات نظامی علیه گروه تروریستی داعش در استان صلاح‌الدین وارد شهر مقدس سامراء شد به حرم مطهر امامین عسکریین(ع) مشرف شد.

http://www.abna24.com/cache/image/2015/03/16/bf6af69e9ac68b7d866a4a17626fbcea.jpg

العبیدی پس از زیارت حرم مطهر در جوار مضجع شریف امامین عسکریین(ع) نماز بر روی مُهر خاک مقدس كربلا ـ تربت كنار مرقد سیدالشهداء(ع) ـ اقامه کرد.

وزیر دفاع عراق روز گذشته از یکی از رزمندگان مردمی عملیات آزادسازی تکریت دستبد جالبی هدیه گرفت و با افتخار آن را بر روی دست راست خود بست.

بر روی این دستبند سیاه‌رنگ نوشته شده: MY BLOOD ISN’T WORTH MORE THAN HUSSAIN’S «خون من از خون حسین با ارزش‌تر نیست».

همچنین عبارت «یاحسین(ع)» بر روی قسمت دیگری از این دستبد نوشته شده است.

دکتر «خالد متعب یاسین العبیدی» ۵۵ ساله متولد سال ۱۹۵۹ در شهر موصل شمال عراق است که تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را تا سال ۱۹۷۷ – ۱۹۷۸ به پایان رسانده است. او که قبلاً به عنوان افسر در ارتش و مدتی نیز به عنوان استاد دانشگاه فعالیت می‌کرده در سال ۱۹۸۴ مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی و در سال ۱۹۹۸ مدرک فوق لیسانس در رشته علوم نظامی و در سال ۲۰۱۱ دکترای علوم سیاسی کسب کرده و به زبان‌های عربی، انگلیسی، روسی و صربستانی مسلط است.

وی بعد از تکمیل تحصیلات متوسطه در سال ۱۹۷۷-۱۹۷۸ بلافاصله برای تحصیل در علوم مهندسی و تخصص مهندسی هواپیما‌ها در دانشکده مهندسی هوایی در یوگسلاوی رفت و بلافاصله مدرک فوق دیپلم را در سال ۱۹۸۲ گرفت و سپس تحصیلات عالیه خود را در دانشگاه بلگراد در یوگسلاوی تکمیل کرد و در سال ۱۹۸۴ در رشته مهندسی علوم فضایی مدرک تخصصی گرفت.

وزیر دفاع عراق پس از تکمیل تحصیلات خود در سال ۱۹۸۴ به عراق بازگشت و در نیروی هوایی در بخش تخصص مهندسی بدنه هواپیما‌ها و موتورهای توربینی مشغول به خدمت شد و تا سال ۲۰۰۳ در این بخش مشغول به خدمت بود.

وزیر دفاع جدید عراق در همه دوره‌های آموزشی در زمینه مهندسی مکانیک در داخل و خارج از کشور مشارکت کرد و صلاحیت فعالیت در نیروی هوایی را کسب کرد و در سال ۱۹۸۵ و ۱۹۸۶ در این بخش فعالیت نمود.

وی در سال ۱۹۹۶ به دانشکده ستاد مشترک ارتش عراق پیوست و بعد از تکمیل تحصیلات خود در این زمینه، در سال ۱۹۹۸ موفق به کسب مدرک فوق لیسانس در رشته علوم نظامی شد و در سال ۲۰۰۷ رتبه اول را کسب کرد و سپس در وزارت آموزش عالی در بخش آموزش فنی – به عنوان رئیس مرکز فنی موصل انتخاب شد.

خالد العبیدی از سوی انتلاف نیروهای عراقی (سنی) به عنوان نامزد این ائتلاف برای تصدی پست وزارت دفاع به «حیدر العبادی» نخست وزیر این کشور معرفی شد و سرانجام به‌عنوان وزیر دفاع عراق منصوب شد.

تشرف «خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق به حرم مطهر امامین عسکریین(ع)

اقامه نماز وزیر دفاع عراق در جوار مضجع شریف امامین عسکریین(ع)

...............
پایان پیام/


دسته بندی : اهل بیت(ع) ,  مسائل روز ,  تصاویر ,